Tęsiu diskusiją, kurią įplieskė G. Landsbergio laiškas bendražygiams.

Nors Gabrieliaus Landsbergio laiške bendražygiams yra daug minčių apie Europos ateitį, tačiau, drįstu teigti, aktualiausias klausimas mūsų politinėje bendruomenėje – ką turime padaryti, jog po Seimo rinkimų galėtume turėti iš esmės kitokią valdžią?

Šiandieniai valdantieji blaškosi tarp manijos ir depresijos. Tai jau atrodo, kad įsisąmonino, jog naikina patys save, ir pradeda ieškoti kokių nors „šiltų vietelių“ po Seimo rinkimų, tai prasideda politinis viliotinis be taisyklių ir jau girdime, kad kitu Lietuvos premjeru galėtų būti vandens struktūrą sugebantys pakeisti Viktoras Uspakich, o jam talkintų Karbauskis ir Paluckas.

Aišku, turime saugoti valstybę nuo valdančiųjų desperacijos, tačiau kur kas svarbiau paklausti, kur turime pasitempti, idant po rinkimų mūsų vėl nesiųstų ant „nusiraminimo suolelio“.

Išskirsiu tris prioritetines užduotis:

Jaunimas. Nekelia abejonių, kad jauni rinkėjai bus vienas svarbiausių veiksnių. Jei pavyks mobilizuoti vyresniųjų klasių mokinius, studentiško amžiaus jaunus žmones, jei jie patys patikės, kokia galinga jėga yra, galima tikėtis rinkimų, kurie apvalys mus nuo „politinių bebrų“ ir jų bendrų.

Jei norime mobilizuoti jaunimą, turime kalbėtis su jaunais žmonėmis ir apie tai, kas jiems svarbu. Ir vėl itin daug priklauso nuo Ingridos Šimonytės apsisprendimo bei aktyvumo. Ji sugeba įkvėpti net ir tuos jaunus žmonės, kurie stengiasi atokiau būti nuo politinio gyvenimo.

Kita vertus, po partijos atsinaujinimo atsidūrėme paradoksalioje situacijoje, kai mūsų rinkėjų demografinė sudėtis (čia labai daug jaunų žmonių) gerokai skiriasi nuo mūsų narių demografinės sudėties (čia dominuoja itin garbaus amžiaus žmonės). Tai reiškia, jog turime atrasti jauniems žmonėms patrauklius pavidalus susipažinti su mūsų siekiais ir veikla.

Kaunas. Nekelia abejonių, kad TS-LKD nebus lengva ir Vilniuje, kur iššūkį bandys mesti Laisvės partija, tačiau būtent rezultatas Kaune gali lemti TS-LKD ateitį. Per praėjusius Seimo rinkimus Kaune TS-LKD patyrė itin skaudų smūgį. Vienmandatėse apygardose nugalėti sugebėjo tik pats Gabrielius Landsbergis. Nuo to laiko įvyko svarbūs pokyčiai TS-LKD Kauno skyriuose. Visi jie atsinaujino, buvo išrinktas naujas perspektyvus lyderis. Tuo pat metu V. Matijošaičio populiarumas pradėjo tirpti.

TS-LKD turi išspręsti sudėtingą uždavinį – įrodyti kauniečiams, kad mūsų politinės bendruomenės pergalė nebūtų sugrįžimas į iki-matijošaitinius laikus, bet tai būtų dar vienas svarbus žingsnis į miesto klestėjimą. Prognozuoju, kad per Seimo rinkimus Kauno pasirinkimas gali būti lemiamas.

Regionai. Per praėjusius rinkimus TS-LKD į pirmą vietą daugiamandatėje apygardoje „ištraukė“ fenomenalus pasirodymas Vilniuje. Regionuose rezultatai buvo prastesni. Tai reiškia, jog mūsų laukia ypač sudėtinga kova už kiekvieną balsą regionuose. Dabartinė valdžia buvo išdalinusi regionų gyventojams labai daug pažadų, bet realiai apleido čia gyvenančius žmonės. Šiandien mes turime sąžiningai ir konkrečiai pasakyti, ką galima pakeisti ir kaip tai pagerins kiekvieno Lietuvos žmogaus gyvenimą.

Šiandien per regioninę žiniasklaidą, įvairius funkcionierius yra paskleista daug melagingos informacijos apie TS-LKD. Privalome aktyviai įsijungti į informacinį karą ir stengtis pasiekti kiekvieną Lietuvos žmogų. Kiekvienas turime tapti „politiniu misionieriumi“. Išklausykime žmonių rūpesčius ir lūkesčius, bandykime neutralizuoti melagingą informaciją, įrodykime, kad mes turime ne tik gerus norus, bet ir kompetenciją bei drąsą įgyvendinti savo siekius.

Prieš praėjusius rinkimus G. Landsbergis norėjo prisistatyti visiems Lietuvos žmonėms, važinėjo po Lietuvą ir spaudė šimtus tūkstančių rankų. Jau šį pavasarį privalome pradėti „TS-LKD žygį po Lietuvą“, kuriame dalyvautų gausios mūsų bendruomenės pajėgos ir mes išsikeltume tikslą – pasiekti kiekvieną žmogų, nepriklausomai nuo jo ar jos pažiūrų, savo elgesiu paliudyti, kad mes norime Lietuvos be užmirštų žmonių.

Net neabejoju, kad TS-LKD yra partija, kuri turi didžiausia intelektualinį potencialą, turi daugiausia rinkėjų, kurie eina balsuoti, nepaisydami vėtrų ar lietaus, tačiau vis dar dažniau mus žmonės mato per televizorių ar kompiuterio ekraną, bet tai negali pakeisti gyvo susitikimo.