Mielieji,

Leiskite pasidalinti keletu minčių šiuo sudėtingu mums visiems metu. Pirmiausia, noriu padėkoti už supratingumą, kai prieš kelias savaites priėmėme sudėtingus sprendimus atidėti partijos Tarybos posėdį, kiek vėliau ir visus kitus partinius renginius. Žinau, daugeliui tuomet galėjo atrodyti, kad tai skuboti, gal net pertekliniai veiksmai, bet tikiu, kad dabar matote jų reikšmę.

Vyriausybė nusrendė įvesti karantiną. Tai reiškia, kad iš namų eiti reiktų tik būtinais atvejais. Mūsų bendruomenėje daug vyresnių žmonių, užsikrėtus didelė rizika, kad ligos eiga bus sudėtinga, gali baigtis didelėmis komplikacijomis ar net blogiau. Todėl labai prašau, žiūrėkime į tai labai rimtai. Likite namuose su šeima, o su draugais ir kitais artimaisiais bendraukite internetu ar telefonu.

Jeigu pažįstate žmonių, kurie dėl ligos ar kitų bėdų negali pasirūpinti maistu ir/ar neturi, kas jiems padeda – nuneškite prie jų namų maisto ar kitų jiems būtinų reikmenų, bet neikite vidun.

Jaunesnieji žmonės serga lengviau, bet jie yra geriausi ligos pernešėjai. Jei nebijote dėl savęs, supraskite, kad nuo jūsų užsikrėsti gali jūsų artimieji. Ši liga patikrina mūsų įgudžius padėti ne tik sau, bet ir savo bendruomenei. Dabar labiausiai padėti galime neužkrėsdami artimųjų ir labiausiai – medicinos darbuotojų, ant kurių pečių ši krizė guls labiausiai.

Žinau, kad jaučiate daug nerimo, skaitote socialiniuose tinkluose skelbiamą informaciją. Tačiau su tikromis žiniomis dažnai perskaitome ir visiškos netiesos apie viruso kilmę, netikrus gydymo metodus ir taip toliau. Dalindamiesi melu, neleidžiame žmonėms suprasti, kas iš tiesų vyksta. Todėl labai primygtinai siūlau nesidalinti nepatikrinta informacija socialiniuose tikluose. Sekite tuos žmones, kurie tikrai išmano kaip valdomos panašios krizės – pavyzdžiui, profesorių Vytautą Kasiulevičių. Jei susidursite su ypatingai nerimą keliančia informacija – rašykite partijos sekretoriatui – Jonui Gudauskui (jonas.gudauskas@tsajunga.lt arba FB), galite ir man (gabrielius.landsbergis@lrs.lt arba FB ) – atsakysime, ar tai, su kuo susidūrėte yra tiesa ar padėsime jums susisiekti su institucijomis, kurios (jei informacija tikra) jums galės padėti.

Tikiu, kad iš šios situacijos išeisime stipresni ir svarbiausia bendruomeniškesni. Ne tik nuo vėluojančios reaguoti valdžios, bet ir nuo kiekvieno iš mūsų veiksmų priklauso, kaip greitai susidorosime su atėjusiomis negandomis. Ramybės ir susitelkimo!

Saugokime vieni kitus!