Jonavos.info atkreipė dėmesį, kad, prabėgus trisdešimt metų po Nepriklausmybės atkūrimo, Jonavos valdžia, panašu, vis dar negali nugalėti savyje nostalgijos sovietmečiui.

Socialdemokratų valdomos Jonavos valdžia išleido sieninį kalendorių, kuris sumanytas, kaip reprezentacinė dovana. Atidėkime į šalį klausimą, ar tai tikrai pats racionaliausias būdas tvarkytis su jonaviečių pinigais. Tačiau neįmanoma atidėti į šalį klausimo – ar šis kalendorius atspindi oficialią LSDP ideologiją?

Pavyzdžiui,  sausio mėnesį jonaviečiams socialdemokratai pažymėjo iki kada Rusijoje mokiniams yra „novogodnije kanikuly“ (Naujametinės atostogos). Bet vis dėl to, didžiausią nuostabą sukėlė, kad savivaldybės vadovai savo kalendoriuje vasario 23-iąją dieną pažymėjo buvusią sovietinės armijos ir laivyno dieną, kurią dabar rusai yra pervadinę į „Tėvynės gynėjo dieną“. Pasirodo ši diena Jonavos rajono savivaldybei yra labai svarbi. Svarbesnė už Lietuvos kariuomenės dieną – lapkričio 23-iąją, kurios net nepaminėjo. Nors Jonavoje, Rukloje yra didžiausia LIetuvos karių koncentracija.

. Šiame kalendoriuje yra ir daugiau sovietinių reliktų, tokių kaip gegužės 9-oji – „Pergalės diena“, bei lapkričio 4-ąją švenčiama „Tautos vienybės diena“. Pastarosios šventės įteisinimas įgavo antilenkišką ir antilietuvišką pobūdį Rusijoje.
Nesuprantama, kokiu tikslu Jonavos valdžia propaguoja Lietuvai priešiškos valstybės šventes. O ypač tas šventes, kurios turi antilietuvišką pobūdį. Gal apie tai turėtų pasidomėti valstybės saugumu besirūpinančios struktūros?

Galima būtų spėti, kad socialdemokratų administracijai „koją pakišo“ sprendimas paprasčiausiai nukopijuoti kurį nors Rusijoje leidžiamą kalendorių su jo šventmėmis. Kvailas sumanymas, bet kiti galimi tokio kalendoriaus atsiradimo paaiškinimai – sąmonignas kenkimas savo valstybei, įsijungiant į Kremliaus vykdomą informacinį karą. Dar kartą verta pabrėžti, jog tai nėra kurios nors privačios įstaigos leidžiamas kalendorius, bet oficialus savivaldybės produktas, pagamintas už Lietuvos piliečių pinigus ir skirtas miesto reprezentacijai.

Labai apmaudu ir tai, kad niekaip į tokią administracijos darbuotojų klaidą ar provokaciją nesureagavo Jonavos meras. Triukšmą ir vėl teko kelti opozicijai.

Parengta pagal Jonasvos.info medžiagą