Generolas, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, ambasadorius Arvydas Pocius prisijungė prie TS-LKD bendruomenės ir dalyvaus Seimo rinkimuose. Jis ne tik įtrauktas į TS-LKD sąrašą daugiamandatėje apygardoje, bet taip pat  kovos ir  Klaipėdos Danės apygardoje, kur vienas iš jo konkurentų bus kažkada konservatoriumi buvęs, o vėliau karštligiškai savo vietos partinėje sistemoje ieškantis Naglis Puteikis. Pastarąjį palaikys ir LVŽS, nekeldazma savo partijos kandidato. Liberalai čia meta miesto tarybos narį Budiną, o socialdemokratai- Klaipėdos respublikinės ligoninės vadovą Sakalauską. Labiausiai tikėtina, kad aršiausia kova vyks būtent tarp šio ketverto.

Generolui A. Pociui, kuris pirmą kartą dalyvauja rinkimuose, tikrai nebus paprasta. Tačiau nepamirškime, jog jis tikrai ryški, charizmatiška asmenybė ir yra sukaupęs labai turtingą gyvenimišką patirtį,

Klaipėdietis Arvydas čia gipė ir baigė vidurinę mokyklą, paskui išvyko studijoms į Kauną ir prasidėjo ilga jo odisėja. Iki pat Sąjūdžio ji buvo susijusi pirmiausia su sportine veikla. A. Pocius labai daug pasiekė tiek laisvųjų imtynių, tiek dziudo srityse. Tačiau radikalūs pokyčiai pastūmėjo jį nuo sporto pri Tėvynės gimimo. Dar prieš paskelbiant Nepriklausomybės atkūrimą, Arvydas Pocius viešai atsisakė sovietų kariuomenėje duotos priesaikos ir sovietinio laipsnio. Netrukus jis jau gynė Aukščiausiąją Tarybą kruvinų Sausio įvykių metu. Ne tik įstojo į savanorius, bet ir tapo jų organizacinio skyriaus viršininku. Taip prasidėjo jo karinė karjera, kuri tikrai buvo nuosekli ir kartu įspūdinga. Jos kulminacija – 2009–2014 metai ir  Lietuvos kariuomenės vado pareigos. Dar 2004 m. jam buvo suteiktas brigados generolo laipsnis, o 2011 m. A. Pocius jau tapo  generolu leitenantu.

Tarnaudamas Lietuvai, buvo apdovanotas garbingais medaliais ir, svarbiausia, niekada ant jo nekrito korupcijos šešėlis. Iki šiol A. Pocius Lietuvos kariuomenėje minimas, kaip etalonas, autoritetas, į kurį ir kitiems derėtų lygiuotis.

Baigęs kariuomenės vado tarnybą, buvo paskirtas ambasadoriumi į Rumuniją. Na, praėjusiais metais jis paskelbė, kad nori tęsti tarnystę Lietuvai, kaip politikas. Nieko nenustebino, kad jis pasirinko būtent TS-LKD, čia buvo labai nuoširdžiai priimtas ir jau netrukus tapo Klaipėdos skyriaus pirmininku.

Kartais juokaujama apie „vestuvių generolus“, kurie labai mėgsta apdovanojimus, privilegijas, bet patys yra menki garbėtroškos. Taip pat yra „kabinetiniai generolai“, kurie užsisklendę savo kabinete, įnikę į knygas ir išstudijuotomis schemomis visada pasitiki labiau nei žmonėmis, bendražygiais. Generolas A. Pocius nepatenka į šias kategorijas ir yra žmogus, įkūnijantis tarnaujančios lyderystės idealą. Jis pernelyg daug yra matęs ir pasiekęs, kad vaikytusi vienadienių blizgučių, jam labai rūpi, kokia bus Lietuva, kurią paliksime savo vaikams ir vaikaičiams.

Ne tiek daug teko su generolu bendrauti gyvai, tačiau to pakako, jog pajusčiau jo tvirtybę ir išmintį. Net neabejoju, kad politikoje jam nebus lengva. Čia daug painiavos, iracionalumo ir žmonės, toli gražu, ne visada bando daryti tai, ką pažadėję. Kita vertus, gal pats laikas tai keisti ir į Seimą rinkti tikrus žodžio žmones? Būtent toks yra generolas Arvydas Pocius.

Parengė Andrius Navickas

Neatlygintina politinė reklama.