Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė jungiasi prie TS-LKD komandos, dalyvaus Seimo rinkimuose. Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė, Pasaulio lietuvių bendruomenės plėtros komisijos narė, LR Seimo ir PLB komisijos aktyvi dalyvė Dalia Asanavičiūtė, pakviesta Gabrieliaus Landsbergio ir Ingridos Šimonytės, jungiasi prie TS-LKD ir dalyvaus Seimo rinkimuose. TS-LKD ketina D.Asanavičiūtės kandidatūrą kelti naujoje Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje.

„Praėję rinkimai pasižymėjo ypatingu užsienyje gyvenančių mūsų bendrapiliečių aktyvumu. Tai paskatino ir atskiros vienmandatės atsiradimą, dėl kurios buvo seniai diskutuojama. Tikiu, kad tai dar labiau motyvuos užsienyje gyvenančiuosius dalyvauti šalies politiniame gyvenime ir sprendimuose. Dalia Asanavičiūtė ne vienerius metus gyvena užsienyje ir kartu aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, susijusioje su Pasaulio lietuvių interesų atstovavimu, įgarsino užsienyje gyvenančių lietuvių balsą ir rūpesčius. Todėl ji tarsi išaugo į politiką toje bendruomenėje, kuriai atstovauti ir skirta ši apygarda. Labai džiaugiuosi, kad Dalia pasiryžo žengti į nacionalinę politiką, kur plataus akiračio, vakarietiškų vertybių ir pagarbos kitų žmonių orumui ir laisvei nestokojančių žmonių niekada nebus per daug“, – D. Asanavičiūtės prisijungimą komentuoja TS-LKD sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė.

„Dalią Asanavičiūtę nuo seno žinome kaip stiprią, profesionalią ir energingą išeivijos lietuvių interesų gynėją. Ji turi ilgametę patirtį atstovaujant Jungtinės Karalystės ir viso pasaulio lietuviams, žino pagrindinius bendruomenės skaudulius, problemas, bet svarbiausia – turi išeivių pasitikėjimą. Kai pradėjome galvoti, ką kelti naujoje Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje būtent minėtos savybės pasirodė pačiomis svarbiausiomis. Todėl Dalia Asanavičiūtė yra natūralus mūsų pasirinkimas ir, neabejoju, būsima gera lietuvių diasporos atstovė Seime. Džiaugiuosi, kad savo darbais ir energija Dalia sustiprins ne tik mūsų kandidatų sąrašą, bet ir mūsų partiją tapdama jos nare bei imdamasi mūsų skyrių užsienyje plėtros“, – teigia TS-LKD Pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Šiuolaikinė Lietuva yra globalus reiškinys, neturintis griežtai apibrėžtų ekonominių ir socialinių rėmų. Esame globali, įvairialypė bendruomenė, išsidėsčiusi visuose apgyvendintuose kontinentuose. Mūsų bendruomenė praturtina Lietuvą visame pasaulyje gyvenančiais, bet būtent mūsų šalį garsinančiais nuostabiais mokslininkais, verslininkais, medikais, menininkais ir kitų specialybių žmonėmis, kuriais didžiuojamės. Visgi iki šiol dėmesio Pasaulio lietuvių diasporai stokojome, o ypač iš centrinės valdžios. Nauja Pasaulio lietuvių apygarda bus ne tik įrankis, bet praktinis pavyzdys, kaip galima tikslingai ir prasmingai atstovauti bendruomenės interesams ir stiprinti Pasaulio lietuvių balsą Seime. Tikiuosi, kad ir pasaulio lietuviai patikės man tvirtą savo mandatą, kad galėčiau būti jų atstove Seime, kaip ir iki šiol nuoširdžiai ir visomis pajėgomis dirbau, kad užsienio lietuvių balsas būtų girdimas. Vertinu TS-LKD pasitikėjimą ir pasiūlymą jungtis dalyvauti Seimo rinkimuose. TS-LKD yra partija, kuri visuomet aktyviai domėjosi užsienio lietuvių probleminiu lauku, visuomet buvo patikimi partneriai sprendžiant mums rūpimus klausimus. Tai partija, kuri man yra artima pažiūromis, ir vertybėmis. Labai džiaugiuosi, kad TS-LKD sąrašą į rinkimus veda Ingrida Šimonytė, kuri per prezidento rinkimus sulaukė didžiausio išeivijos palaikymo. Tikiu, kad būdama šios bendruomenės nare, galėsiu deramai atstovauti pasaulio Lietuvius, nesvarbu, kad ir kur jie gyventų. Juk esame viena Tauta“, – savo apsisprendimą sukti į politiką komentuoja Dalia Asanavičiūtė.

Dalia Asanavičiūtė gimė 1975 m. pedagogų šeimoje. 1993 m. Baigė dabartinę Vilniaus Žirmūnų gimnaziją. Vilniaus Gedimino technikos universitete yra įgijau verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį. Nuo 2004 m. dirba vadovaujantį darbą, nuo 2013 m. Jungtinėje Karalystėje. Augina du vaikus.

Visa šio puslapio medžiaga gali būti traktuojama kaip politinė reklama, kuri trasliuojama neatlygintinai.6