Nepavyko dar viena LVŽS ir partnerių sumanyta politinė iniciatyva – pažeminti slenkstį politinėms partijoms Seimo rinkimuose. Šiuo metu, partija, dalyvaujanti Seimo rinkimuose, privalo surinkti ne mažiau kaip penkis procentus balsų, o koalicijai galioja septynių procentų slenkstis.

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis, veikiausiai norėdamas patalkinti koalicijos partneriams socialdarbiečiams, buvo pasiulęs slenkstį (ar kartelę) sumažinti iki trijų procentų. Jis tvirtino, kad tai rekomenduoja Europos ekspertai. Tiesa, jis pamiršo pasakyti, kad tokia rekomendacija svarstytitna tik tada, jei valstybėje galioja proporcinė rinkmų sistema, o ne mišri, kaip Lietuvoje, kur dar yra vienmandatės apygardos, kuriose „balsų išbarstymas“ gerokai didesnis nei daugiamandatėje.

Praėjusių metų pabaigoje Seime buvo pritarta R. Karbauskio projektui, bet Prezidentas G. Nausėda jį vetavo. Tiesa, R. Karbauskis buvo tikras, kad Prezidento veto pavyks atmesti. Tačiau tam pritrūko vieno balso – už tai, kad nebūtų paisoma veto balsavo septyniasdešimt parlamentarų. Tai reiškia, jog rinkimų slenkstis ar kartelė rudenį vyksičnačiuose rinkimuose išlieka tokie patys, kaip dabar.