Šeštadienį, sausio 18 dieną, Šakiuose įvyko vietos TS-LKD skyriaus visuotinis susirinkimas. Siekta dviejų svarbiausių tikslų – aptarti esamą situaciją tiek savivaldybėje, tiek Lietuvoje, taip pat pasiūlyti kandidatą vienmandatėje Šiaurės Sūduvos apygardoje rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Tribūnoje Šakių TS-LKD skyriaus pirmininkas E. Pilypaitis

Susirinkimas pradėtas invokacija, kurioje buvo akcentuota vienybės reikšmė, primintas Bažnyčios raginimas statyti tiltus, o ne sienas. Skyriaus pirmininkas meras Edgaras Pilypaitis pasidžiaugė, kad į susirinkimą atvyko ne tik skyriaus nariai, bet ir nemažai svečių. Meras kalbėjo, jog, nepaisant visos kritikos, kuri buvo nukreipta į jo asmenį, per Savivaldos rinkimus pavyko gerokai padidinti TS-LKD frakcijos Taryboje dydį.  Jis tiap pat kalbėjo, kad valdžia neatsiejama nuo atsakomybės ir pasidalino informacija apie tuos sudėtingus iššūkius, kuriuos tenka spręsti dabartinei savivaldybės valdžiai.

Susirinkime kalbėjo ir gretimų TS-LKD skyrių pirmiuninkai Marius Žitkus ir Justinas Urbanavičius. Jie ne tik pasidžiaugė tuo, kad per santykinai trumpą laiką TS-LKD pozicijos Šakių savivaldybėje labai sustiprėjo, tačiau taip pat pranešė, kad skyriuose svarstė pasirengimą Seimo rinkimams ir sutarė, kad geriausia kandidatė Šiaurės Sūduvos apygardoje – tai Irena Haase. Ji jau dabar yra Seuimo narė, po to, kai laimėjo pakartotinus rinkimus Zanavykų apygardoje. Būtent šios apygardos pagrindu ir buvo sukurta Šiaurės Sūdūvos apygarda.

Teisininkąs Seimo narės Irenos Haasės kanidatūrai vienbalsiai pritarė visi susirinkimo dalyviai. I.Haasė dėkojo už pasitikėjimą ir apgailestavo, kad Seimo valdančiosios daugumos veiksmuose labai daug teisinio nihilizmo. Parlamentarė tvirtino, kad yra pasiryžusi ir toliau nuosekliai kovoti už įstatymo viršenybės principą ir padėti visiems, kas ieško teisingumo.

Tribūnoje Seimo narė I. Haase

Susirinkime taip pat kalbėjo specialiai pagerbti Šakių gyventojų atvykę Seimo nariai Andrius Navickas, Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas. Visi jie pabrėžė tai, kad šiuo metu TS-LKD yra vieninga, nors ir daugiabriaunė, partija, turinti labai didelį potencialą. Turime pasinaudoti vidiniais skirtumais, kaip tai daro Vokietijos krikščionių demokratų sąjunga. A. Navickas akcentavo politikos, kaip kūrybos, būtinybę ir pabrėžė, jog TS-LKD privalo išlikti padorios politikos puoselėtoja. Seimo narys taip pat apgailestavo, jog nebėra prasmės diskutuoti su valdančiosios daugumos atstovais, nes šie meluoja, keičia poziciją ir yra praradę atsakomybės jausmą.

Susirinkimo svečiai

L. Kasčiūnas pabrėžė, jog turime ne tik pataikauti lasivos rinkos ir veiksmingumo principams, bet visą dėmesį sutelkti teisingumo klausimui. Jis apgailestavo, kad dabartinė valdžia, nors ir valdo ekonominio pakilimo laikotarpiu, nesugebėjo sumažinti socialinės atskirties, įgyvendinti būtinų reformų. L. Kasčiūnas taip pat pateikė Prancūzijos regioninės politikos pavyzdį, kuris turėtų įkvėpti ir mus įgyvendinti kur kas aktyvesnę pagalbos regionamas politiką.

P. Saudargas patvirtino, kad partija šiuo metu tikrai vieninga. Jis taip pat teigė, kad šiandien, šalia jau įprastų TS-LKD akcentų, privalome kur kas daugiau dėmesio skirti aplinkosaugai ir „žaliajai darbotvarkei“. Ekologinės nelaimės ir skandalai, pasak P.Saudargo, rodo, kad aplinkosaugos srityje reikalingas radikalus lūžis.

Šakių meras E. Pilypaitis pasidžiaugė, kad susirinkimas labai konstruktyvus ir kiekvienas dalyvis turės apie ką pamąstyti. Jis pažadėjo, kad TS-LKD Šakių skyrius padarys viską, jog Seimo rinkimai taptų tikrų permainų ženklu. Taip pat jis linkėjo sėkmės I. Haasei ir linkėjo, kad džiaugsme ar varge TS-LKD politinė bendruomenė išlaikytų tvirtą vertybinį pamatą ir bendrojo gėrio perspektyvą.

Susirinkime taip pat pat pasiūlyti kandidatai į TS-LKD sąrašą daugiamandatėje apygardoje. Nors šis sąrašas bus sudaromas gerokai vėliau, šakiečiai norėjo, kad kandidatai būtų patvirtinti būtent viso skyriaus, o ne tik jo vadovybės.