Sekadienio popietę Ukmergėje į visuotinį susirinkimą rinkosi TS-LKD bendruomenė. Susirinkimą taip pat aplankė trys Seimo nariai: L. Kasčiūnas, A, Ažubalis ir A.Navickas

Svarbiausia Susirinkimo tema buvo pasirengimas rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams. Ilgą laiką Ukmergės rajonas buvo vadinamas „raudonu“, kuriame dominuoja ekskomunistai įvairiais pavidalais. Tačiau jau per praėjusius Seimo rinkimus pradėjo ryškėti, kad situacija keičiasi. Jauna, tuomet dar mažai žinoma, ukmergiškė Agnė Balčiūnienė, neseniai tapusi TS-LKD skyriaus pirmininke, puikiai pasirodė rinkimuose ir net pateko į antrąjį turą.

Tai, jog tai nebuvo vienkartinė ir trumpalaikė sėkmė parodė Savivaldos rinkimai, kur TS-LKD gerokai sustiprino savo politines pozicijas, o A. Balčiūnienė tik po intensyvios kovos pralaimėjo antrajame mero rinkimų ture. Nepasiant šio paralaimėjimo, Agnė tapo Ukmergės vicemerė, taip pat ir kitiems TS-LKD nariaims buvo patikėtos atskingos pareigos savivaldoje.

Tad niekas neabejojo, kad Ukmergės konservatoriai ir krikščionys demokratai savo kandidate Pietų Deltuvos vienmandatėje apygardoje pasiūlys būtent A. Balčiūnienę. Tiesa, Susirinkimo dalyviai dar minėjo ir K.Zinkevičiaus, A. Balčiūnienės pavaduotojo, pavardę, tačiau šis politikas atsisakė, motyvuodamas tuo, kad šiuo metu būtent vicemerė yra perspektyviausias ir stirpaiusias partijos kandidatas.

Už A. Balčiūnienės kandidatūrą vienbalsiai balsavo visi susirinkimo dalyviai. Tad jai teliko padėkoti užpasitikėjimą ir pažadėti, kad šįsyk pasistengs ne tik gerokai pagadinti nervus konkurentams, bet ir laimėti.

Susirinkime kalbėjo Seimo nariai L. Kasčiūnas, A. Ažubalis ir A. Navickas. Nuotraukoje – į susirinkusius kreipiasi A. Navickas.

Susirinkime kalbėjo ir Seimo nariai. Laurynas Kasčiūnas apžvelgė dabartinę politinę situaciją ir pabrėžė, kad per Seimo rinkimus privalome kautis dėl kiekvienos vienmandatės apygardos. Parlamentaras pripažino, kad, net laimėjus rinkimus, TS-LKD nebus paprasta atrasti koalicijos partnerius, tačiau jis pabrėžė, kad svarbiausia, jog turėtume kuo daugiau parlamentarų, kas reiškštų – geresnes derybines pozicijas.

Seimo narys Audronis Ažubalis pasidžiaugė, kad TS-LKD šiuo metu vieninga, kad pagaliau nebeliko abejonių, jog mes remiame tradicinę šeimą, kad nesame liberalių reformų šalininkai. Jis pabrėžė, kad per rinkimus mes privalome tvirtai ginti savo vertybinę poziciją ir tada žmonės mumis pasitikės.

Parlamentaras Andrius Navickas teigė, kad mes visi turime daug ko pasimokyti iš Ukmergės skyriaus, nes dar ne tiek neseniai atrodė, kad čia TS-LKD neturi perspektyvų, o dabar jau visiems aišku, kad čia neturime teisės nelaimėti. Parlamentaras sakė, kad ketina kandidatuoti kaimyninėje Kėdainių rinkimų apygardoje ir tikisi, kad per rinkimų kampaniją pavyks vaisingai bendradarbiauti Kėdainių, Jonavos, Pietu ir Šiaurės Deltuvos apygardų kandidatams.

Primename, kad pagal TS-LKD patvirtintas taisykles, A. Balčiūnienės kandidatūrą dar turės patvirtinti Rinkimų štabas, o galutinį kandidatų sąrašą tvirtins partijos Taryba.