Politika be diskusijų, taip pat be gyvo ryšio su tikrais kasdieniais žmonių rūpesčiais ir lūkesčiais, neišvengiamai sunyksta. Tiksliau, mutuoja į „politikavimą“, nesibaigiančius mūšius „elitu“ pasiskelbusios grupės viduje. Tokio tipo „politikavimas“, kurio tikslas visiems primesti savą „teisybę“, sugriebti kuo daugiau galios, yra visiška priešingybė tam, kas tradiciškai buvo suvokiama kaip politinė diskusija.   Tai pagrindinė priežastis, paskatinusi parengti dar vieną agorą (aikštę) diskusijų pratyboms ir dalijimuisi informacija apie savo džiaugsmus, rūpesčius ir siekius.

Gyvenimas informacijos pertekliaus laikais turi savo specifiką. Ypatingą svarbą įgyja filtrai ir išmintinga informacijos atranka. Šiandien labai daug pastangų reikalauja išsiveržimas iš kurio nors „informacinio burbulo“, ryšių mezgimas su kitais ir, aišku, autentiška diskusija.

Ne kartą susimąsčiau kokiame siaurame „burbule“ gyvenu.  Natūralu, kad didžioji dauguma mano socialinių tinklų draugų yra panašių politinių pažiūrų. Tačiau ką daugiau žinau net ir apie savo politinės bendruomenės – TS-LKD narius? Kai tapau Seimo nariu, atsirado daugiau galimybių intensyviai bendrauti su žmonėmis įvairiose Lietuvos vietose. Stengiuosi bendrauti ir su TS-LKD skyriais ir vis didėja nuostaba, jog kiekvienas skyrius unikalus. Jei visas šias unikalias politines „natas“ pavyksta sujungti į harmoningą melodiją – galima kalbėti apie politinį šedevrą. Tačiau neretai dėl dermės tenka sunkiai kovoti, o kartais kakofonija, šalutinis triukšmas pradeda stiprėti ir tik todėl, kad trūksta informacijos, vidinių diskusijų ar net bendrystės jausmo.

Zmoniupuseje.lt nepretenduoja būti žiniasklaidos priemone ar diskusijų erdve, kurioje atstovaujamas visas politinis spektras. Tai internetinis puslapis, skirtas pirmiausia TS-LKD bendruomenei ir taip pat visiems tiems, kuriems svarbu, kaip ši bendruomenė gyvena, kurie nori jos stiprėjimo.

Zmoniųpuseje.lt – tai naujų galimybių TS-LKD vidinę bendrystę sukūrimas. Tačiau nėra jokių garantijų, kad deramai bus pasinaudota šiomis galimybėmis. Sėkmė įmanoma tik vienu atveju, jei susiformuos pakankamai daug žmonių, kurie rimtai priims mintį, kad dalintis informacija ir diskutuoti su savo politiniais bendruomenės nariais yra svarbu.

Turiu svajonę Zmoniupuseje.lt pristatyti visus TS-LKD skyrių pirmininkus, pasidalinti įvairių kartų atstovų liudijimais, kodėl jie nusprendė tapti būtent šios politinės bendruomenės nariais.

Dar didesnė svajonė – ilgainiui atrasti grupę savanorių, kurie taptų šio tinklapio „varikliu“.

Trumpai dera pristatyti ir nesudėtingą Zmoniupuseje.lt struktūrą:

Nuomonės – tai veikiausiai svarbiausia rubrika, kurioje dalijamės informacija ir diskutuojame. Pozicija – tai rubrika, skirta susipažinti su TS-LKD institucijų nutarimais, taip pat kitais oficialiais dokumentais, kurie gali turėti įtakos politiniam gyvenimui. Gyvename informacinio karo laikais, todėl ypač svarbu nuolat kovoti prieš manipuliavimą mūsų atmintimi. Tam skirta „Atminties“ rubrika. Na, o rubrika „Kaleidoskopas“ skirta akiračio plėtimui, taip pat atsipalaidavimui. Tikiu, kad galime pasidalinti ne tik politine informacija, bet ir kitomis įdomybėmis ar šypsenomis. Pagaliau, „Mediatekos“ rubrikoje talpinsime vaizdo medžiagą (laidos, diskusijų įrašai, spaudos konferencijos), taip pat skelbsime įdomias nuotraukas.

Struktūra yra eksperimentinė ir atvira pokyčiams. Puikiai suprantu, kad struktūra, dizainas ir kiti techniniai dalykai nėra svarbiausia, nes pamatinis dalykas – nuoširdus noras dalintis ir veikti kartu.

TS-LKD Kėdainių skyriaus narys, TS-LKD frakcijos Seime narys

Andrius Navickas